Mimari

Özak GYO konut projesi Bayrampaşa ilçesinde yoğun kamusal kullanıma sahip yerleşimlere komşu bir parselde konumlanmıştır.

Proje alanı yüksek kotlarda güneye doğru şehir ve devamında deniz manzarasına, doğuya doğru Haliç ve devamında Galata, güneydoğuya doğru ise tarihi yarımada ve Boğaziçi üzerinden Kadıköy manzarasına sahiptir. Bu nedenle konut bloklarının yerleşim ve açıları bir diğerinin manzarasını kesmeyecek şekilde planlanmıştır. Özak GYO konut projesi Bayrampaşa ilçesinde yoğun kamusal kullanıma sahip yerleşimlere komşu bir parselde konumlanmıştır.

Dik üçgene yakın bir forma sahip proje arazisinin 3 köşesine yerleşen herbiri üçgen forma sahip 3 konut bloğu vardır. Özak GYO konut projesi Bayrampaşa ilçesinde yoğun kamusal kullanıma sahip yerleşimlere komşu bir parselde konumlanmıştır.

Blokların üçgen tasarımı sayesinde köşelerde boşlukla sonlanan kat bahçeleri düzenlenmiş, bu da blokların kütle etkisinin azaltılmasına katkı sağlamıştır. Her katta cephe ortalarına kadar devam eden balkonlar ile oluşturulan yatay bantlar ile de bu tasarım kararı desteklenmektedir. Özak GYO konut projesi Bayrampaşa ilçesinde yoğun kamusal kullanıma sahip yerleşimlere komşu bir parselde konumlanmıştır.

Yatay bantların kent ölçeğinde uzaktan bakıldığında verdiği zarif silüet, bloklara yaklaşıldığında ise geçirgen yapısı sayesinde insan ölçeğine olabildiğince yaklaşılması, peyzaj alanlarında da yaya ölçeğinde görsel bir devamlılık sağlanması hedeflenmiştir. Özak GYO konut projesi Bayrampaşa ilçesinde yoğun kamusal kullanıma sahip yerleşimlere komşu bir parselde konumlanmıştır.

Tago Architectsİç Mimari

Bayrampaşa Hayat Tepe projemizde iki farklı öneri sunuyoruz:

Provence
Romantik, sıcak ve zarifliği tercih eden kişilerin tarzı olan Provance’in ilham kaynağı aslında doğadır. Rahat, samimi ve doğal olan bu tarzda açık renklerin hakimiyeti, patine ve eskitme gibi ince detayların olduğu bir tasarım yaptık. Bu tarzı seçenlerin HAYAT’ı daha doğal ve şehrin yoğunluğundan daha uzak hissedebilecekleri şekilde yaşamalarını istedik.

Modern
HAYAT’ı dinamik ve yenilikçi yaşamayı seven, modern anlayışı yaşam tarzlarında isteyen tüm bireylerin isteklerine karşılık verecek bir tasarım alternatifidir. Modern çizgileri, basit ve geometrik formları birbiriyle uyumlu ve dengeli kullanarak; sadelik ve netlikten hoşlanan kullanıcılar için net mekanlar oluşturdu. Renk ve atmosferi ile modernizmi yansıtan bu iç mekanlar, İstanbul’da yüksek katlı şehir hayatını size tam anlamıyla yaşatmayı hedeflemiştir.

HAYAT’ın gizemleri ,tüm insanları etkilediğinden; tarihler boyunca insanlar doğayı araştırdılar. Her zaman doğal kaynakları kullanmak istediler. Soruların peşinden koşmak, insanlara çeşitli bilgiler kazandırdı ve yaşam standartları bu nedenle zamanla yükseldi. Bizim bu projedeki amacımız kullanıcının kendine verdiği değerini yaşamasını sağlayacak konforu sağlamaktır. Yaşamın bu doğal hayatla birleşimini sürdürebilmek ve bunu anlatabilmek HAYAT’ın bir gerçeğidir.
Arketipo Design