Bilgi Talep Formu

ÖZAK Hayat Tepe

Hayat Tepe ve Hayat Tepe Suites “Hayat Park” adı verilen bölgede bulunmaktadır. ÖZAK Hayat Tepe, her ihtiyaca ve zevke hitap eden daire seçenekleriyle zengin yaşam alanları yaratıyor. 24 kat ve 3 bloktan oluşan üçgen mimari tasarımı ile 40 m² - 230 m² arasında değişen toplam 546 daireyi huzurlarınıza sunuyor.

Özak Hayat Tepe’nin tamamlanma süresi 24 ay olup, Eylül 2014 tarihinde daire sahiplerine teslim edilecektir.

Tasarlanan üçgen mimari ile dünün tecrübelerinden esinlenilerek, bugünün modernizm ve işlevselliğini barındıran, yarının hayal dünyasını gerçeğe dönüştüren bir projeye imza atılıyor.

Aynı zamanda tüm daire sakinlerinin kendilerini eşit derecede özel hissedebilmeleri için kullanılan bu üçgen form, insan ruhu üzerinde olumlu bir etkiye ve güçlü bir enerji aktarımına yol açıyor.

Yaratılan üçgen tasarım ile birlikte, Hayat Tepe’nin tüm bloklarında her kattaki daireler, güneşin değişik açılarından yararlanıyor; böylece her daire sakini bu ferah ve şık tasarımdan eşit seviyede faydalanmış oluyor.

Üçgen mimari tasarım kat planlarında rasyonel işlevsellikle bütünleşmiştir.

Tarihi yarımada hayatın merkeziydi

Topkapı Sarayı

Uzak diyarlardan gelen insanlar tarihi yarımadanın gözbebeği Topkapı Sarayı’nın mimari ihtişamına tanık olmak için hayaller kuruyordu. Şehrin simgesi karşısında hayranlıklarını gizleyemiyordu.

Ayasofya

537 yılından itibaren dünyaya hükmetmiş imparatorlukların en önemli simgelerinden biri olmuş Ayasofya her dinden, dilden ve ırktan insanın hayranlığını kazanan muhteşem mimarisiyle görkemliydi.

Topkapı Surları

İstanbul’un çevresinde bulunan, ihtişamıyla gözleri kamaştıran surlar, Doğu Roma zamanında yapılmış şehri gözeten ve koruyan duvarlardı. Sarayburnu’ndan Haliç kıyısı boyunca Marmara kıyılarına oradan Yedikule’ye, Yedikule’den Topkapı’ya, Topkapı’dan Ayvansaray’a kadar uzanırdı.

Fatih’in Otağı

Yıl 1453, Cihan padişahı Fatih Sultan Mehmet, dahiyane komutanlığı ile İstanbul’a girdi ve otağını tarihi yarımadanın tam kalbine kurarak tüm şehri kontrolü altına aldı.

Geçmişin izinden bugünün ışığına, yuvaya dönüş başlıyor...

İstanbul’un fethinde Fatih Sultan Mehmet’in karargahına ev sahipliği yapan bölge, geçmişten bugüne İstanbulluların en önemli yerleşim bölgelerinden biridir. Cumhuriyet ile birlikte hızla büyümeye devam etmiş ve dönemin parlayan yıldızları arasında sayılmıştır.

ÖZAK Hayat Tepe, alışverişin, sosyal hayatın ve şehrin merkezindeki konumu ile hem bölgede yaşayan insanlara yeniden ev sahipliği yapıyor hem de kentin modern yüzü ile tanışan yeni sakinlerini ağırlıyor.

Yarınınızı güvenceye alın...

İstanbul’un tarihi yarımadasına sadece birkaç kilometre mesafede, lüks oteller ve seçkin alışveriş merkezleri gibi yatırımlarla sürekli gelişen şehir merkezinde yer alan ÖZAK Hayat Tepe; ticaret, yaşam ve eğlence merkezlerinin birleşme noktasında bulunuyor, ana arterlerin üzerinde yer alıyor.

Modern kentleşmenin önemli bir parçası olan, şehrin kalbinde yer alan Hayat Tepe’nin ihtişamlı evlerine sahip olmak, aynı zamanda gün geçtikçe değeri daha da yükselen bir yatırım yapma şansını ifade ediyor.

Satın alırken yarınları da kazanca dönüştürecek, gayrimenkul piyasasının yükselen trendinin en güzel yerinde, hem bugüne hem geleceğe yatırım yapacaksınız.

Mimari

Özak GYO konut projesi Bayrampaşa ilçesinde yoğun kamusal kullanıma sahip yerleşimlere komşu bir parselde konumlanmıştır.

Proje alanı yüksek kotlarda güneye doğru şehir ve devamında deniz  manzarasına, doğuya doğru Haliç ve devamında Galata, güneydoğuya doğru ise tarihi yarımada ve Boğaziçi üzerinden Kadıköy manzarasına  sahiptir. Bu nedenle konut bloklarının yerleşim ve açıları bir diğerinin manzarasını kesmeyecek şekilde planlanmıştır.

Dik üçgene yakın bir forma sahip proje arazisinin 3 köşesine yerleşen  herbiri üçgen forma sahip 3 konut bloğu vardır.

Blokların üçgen tasarımı sayesinde köşelerde boşlukla sonlanan kat bahçeleri düzenlenmiş, bu da blokların kütle etkisinin azaltılmasına katkı sağlamıştır. Her katta cephe ortalarına kadar devam eden balkonlar ile oluşturulan yatay bantlar ile de bu tasarım kararı desteklenmektedir.

Yatay bantların kent ölçeğinde uzaktan bakıldığında verdiği zarif silüet, bloklara yaklaşıldığında ise geçirgen yapısı sayesinde insan ölçeğine olabildiğince yaklaşılması, peyzaj alanlarında da yaya ölçeğinde görsel bir devamlılık sağlanması hedeflenmiştir.

Tago Architects

İç Mimari

Bayrampaşa Hayat Tepe projemizde iki farklı öneri sunuyoruz:

Provence
Romantik, sıcak ve zarifliği tercih eden kişilerin tarzı olan Provance’in ilham kaynağı aslında doğadır. Rahat, samimi ve doğal olan bu tarzda açık renklerin hakimiyeti, patine ve eskitme gibi ince detayların olduğu bir tasarım yaptık. Bu tarzı seçenlerin HAYAT’ı daha doğal ve şehrin yoğunluğundan daha uzak hissedebilecekleri şekilde yaşamalarını istedik.

Modern
HAYAT’ı dinamik ve yenilikçi yaşamayı seven, modern anlayışı yaşam tarzlarında isteyen tüm bireylerin isteklerine karşılık verecek bir tasarım alternatifidir. Modern çizgileri, basit ve geometrik formları birbiriyle uyumlu ve dengeli kullanarak; sadelik ve netlikten hoşlanan kullanıcılar için net mekanlar oluşturdu. Renk ve atmosferi ile modernizmi yansıtan bu iç mekanlar, İstanbul’da yüksek katlı şehir hayatını size tam anlamıyla yaşatmayı hedeflemiştir.

HAYAT’ın gizemleri ,tüm insanları etkilediğinden; tarihler boyunca insanlar doğayı araştırdılar. Her zaman doğal kaynakları kullanmak istediler. Soruların peşinden koşmak, insanlara çeşitli bilgiler kazandırdı ve yaşam standartları bu nedenle zamanla yükseldi. Bizim bu projedeki amacımız kullanıcının kendine verdiği değerini yaşamasını sağlayacak konforu sağlamaktır. Yaşamın bu doğal hayatla birleşimini sürdürebilmek ve bunu anlatabilmek HAYAT’ın bir gerçeğidir.

Arketipo Design